جزیره کو چانگ

جزیره کو چانگ

| تاریخ نگارش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

جزیره کو چانگ دومین جزیره بزرگ تایلند و بزرگترین جزیره در شرق تایلند می باشد. این جزیره در استان ترات و نزدیک مرز تایلند و کامبوج قرار گرفته و از بانکوک ۳۶۰ کیلومتر و از پاتایا ۲۷۰ کیلومتر فاصله دارد.این جزیره دارای مساحتی بالغ بر ۴۲۹ کیلومتر مربع و ۷۰ درصد آن جنگل های استوایی و کوهستان است . چانگ به زبان تای به معنای فیل است و دلیل آنکه این جزیره چانگ نامیده شده وجود کوه هایی شبیه فیل می باشد .بلندترین نقطه آن khao salak phet با ارتفاع ۷۴۴ متر است .کو چانگ از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت سال بعد آن نسبتا شلوغ است ولی در باقی ایام جوی بسیار آرام و خلوت دارد . یک جاده دورتادور جزیره را احاطه کرده است. جزیره نسبتا بکر و دست نخورده است و ساکنان محلی آن در. شغل ماهیگیری و خدمات توریست هستند. جزیره گرچه توسعه آنچنانی نیافته ولی در غرب آن مکان امکانی مانند هتل ، رستوران ، بار ، سالن ماساژ ، فروشگاه و سوپر مارکت ساخته شده است .تاکسی وانتی ( سونگتئو )از اسکله اصلی جزیره به ۴ ساحل اصلی که در سمت غرب جزیره واقع شده اند ،مسافران را جابجا می کند.
در جزیره چانگ حدود ۱۷۰ هتل با کیفیت های متفاوت از گست هاوس و هاستل و بنگالو تا هتل های ۵ ستاره وجود دارد.
از هاستل با شبی ۱۵۰ بات برای یک تخت در اتاق ۸ نفره ( bb lonely beach ) ، اتاق چوبی جنگلی با تخت و پنکه برای یک نفر با هزینه ۳۰۰ بات در TP hut bangalows تا اقامت در هتل ۵ ستاره parama koh chang در سوئیت های ۷۰ متری مجلل با هزینه شبی ۱۶۰۰۰ بات ، همه گونه قیمت و هتلی را در بر میگیرد .
اما سواحل اصلی و شلوغ تر این جزیره که همگی در غرب جزیره هستند به ترتیب عبارتند از :
۱⃣ ساحل white sand beach که به اسکله اصلی جزیره بسیار نزدیک است و در آن ساحلی با شن های سفید و زیبا وجود دارد . هتل های فراوانی در این ساحل هستند که از معروف ترین آنها kc grande resort و هتل racha hotel را نام برد .
۲⃣ ساحل klong prao ساحلی است که در آن ابگیر و آبشار و رودخانه زیبا وجود دارد . ساحلی تمیز و نسبتا پرتردد است و در آن هتل های خوبی نیز وجود دارد که از جمله آنها emerald cove resort , centara topicana , the dewa , santhiya tree هستند .
۳⃣ ساحل kai bae که شامل بخش هایی با ساحل شنی و بخش هایی با ساحل سنگی است ولی نسبت به دو ساحل قبلی آرامتر و خلوت تر است .هتل های خوب زیادی در این منطقه وجود دارد از جمله هتل های awa resr ,gajapuri resort , the chill resort همچنین دارای هتل هایی با اتاق های کنار دریاست مانند kai bae beach resort , KB resort , kai bae hut
۴⃣ ساحل lonely beach که دورترین ساحل و خلوت ترین ساحل بین تمام سواحل قبلی است ، این ساحل بیشتر مورد توجه مسافرانی است که با کوله پشتی و ارزان سفر می کنند ، زیرا دارای اقامت گاههای ارزان و بانگالو های با بامبو و بدون کولر می باشد.ولی هتل های خوبی نیز مانند warapura resort نیز در آن وجود دارد .
کارهایی که توریست ها می توانند در این جزیره انجام دهند به قرار زیر است :
۱⃣ بازدید از پارک ملی دریایی چانگ با وجود ۴۶ جزیره مختلف
۲⃣ گرفتن تور های دریایی که شامل ماهیگیری ، اسنورکینگ ، غواصی می شود
۳⃣ کایاک سواری در اطراف جزیره
۴⃣ فیل سواری و بازدید از دهکده فیل ها
۵⃣ پیاده روی در کوهستان و جنگل در دومنطقه شمال و جنوب جزیره و بازدید از دهکده ، برخورد با حیواناتی نظیر میمون ، فیل ، انواع پرنده ها ، مار ، آهو
۶⃣ بازدید از آبشار ها مختلف جزیره از جمله
۱- klong plu
۲- klong nonsi
۳- klong nueng
۴- khiri petch
۵- kongoi
۷⃣ اجاره موتور سیکلت و گشت و گذار در جزیره
۸⃣ اجاره قایق اختصاصی از شرکت های مختلف مانند بوت چارتر تایلند ( ۰۸۸۴۹۰۷۲۹۰) و گشتن در جزایر اطراف یا استفاده از کشتی ها و قایق های تندرو که بر اساس جدول زمانی مشخص به سه جزیره کو کود ، کو وای ، کو ماک می روند .نویسنده:بابک

نظرات بسته شده است.