برای رسیدن به کو چانگ از بانکوک یا پاتایا چه راه هایی وجود دارد
صفحه اصلی » نقاط گردشگری » سواحل و جزایر » برای رسیدن به کو چانگ از بانکوک یا پاتایا چه راه هایی وجود دارد

برای رسیدن به کو چانگ از بانکوک یا پاتایا چه راه هایی وجود دارد

| تاریخ نگارش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

برای رسیدن به کو چانگ از بانکوک یا پاتایا روش های زیر وجود دارد ( اطلاعات مربوط به اوایل سال ۲۰۱۷):
۱⃣ از بانکوک و ترمینال اکامای در ابتدای خیابان سوخومویت سوای ۶۳ می توان با اتوبوس های شهر ترات با هزینه ۲۶۳ بات به سمت این شهر عزیمت نمود و سپس ۲۵ کیلومتر مانده به شهر ترات ( با یادآوری به راننده اتوبوس ) در ایستگاه مشخصی می ایستد و از آنجا با تاکسی وانتی نارنجی رنگ می توان به اسکله laem ngop رفته و با کشتی به جزیره کو چانگ رسید. ( برنامه حرکت اتوبوس ها در جدول جداگانه ذکر می گردد )
همچنین از اکامای دو سرویس مستقیم به لائم انگوپ در ساعات ۷:۴۵ و ۹ صبح وجود دارد که توسط شرکت ۹۹۹ انجام میشود و هزینه آن ۲۴۳ بات می باشد.
۲⃣ مینی ون از ترمینال اکامای به ترات نیز در ساعات زیر وجود دارد
۵ ، ۶ ،۹:۳۰ ، ۱۲ ، ۱۲:۳۰ ، ۱۴:۳۰ ، ۱۶:۳۰ که برگشت آنها از اسکله ائو تاماچات در ساعات ۸ ، ۱۰:۳۰ ، ۱۲:۳۰ ، ۱۴:۳۰ ، ۱۶:۳۰ به سمت بانکوک خواهد بود . هزینه آن نیز ۳۰۰ بات می باشد.
۳⃣ از فرودگاه سوارنابومی نیز از طبقه اول گیت ۸ اتوبوس در ساعت ۷:۵۰ و مینی ون در ساعات ۱۱ و ۱۴ وجود دارد که البته در فصل شلوغی یک سرویس نیز در ساعت ۹:۳۰ صبح اضافه می گردد.هزینه بلیط آن ۶۰۰ بات می باشد که بلیط کشتی را نیز شامل میشود .
۴⃣ هواپیما :
از فرودگاه سوارنابومی سه پرواز روزانه توسط ایرلاین بانکوک ایرویز در ساعات ۸:۲۰ ، ۱۱:۴۰ ، ۱۷ به ترات انجام میشود که هزینه متوسط آن بین ۱۵۰۰ تا ۲۷۰۰ بات ( بسته به فصل ) تغییر می کند ، مدت زمان سفر حدود ۴۵ دقیقه می باشد . از فرودگاه نیز شرکتی وجود دارد که با ون و کشتی و هزینه مجموعا ۵۰۰ بات شما را به هتل تان به کو چانگ می رساند.
۵⃣ از پاتایا روش های مختلفی برای رسیدن به کو چانگ وجود دارد.
۱- از خیابان سوخومویت ، با فاصله کمی از سر پاتایا کلانگ شرکت phetprasert company دو سرویس روزانه به ترات دارد ، یکی در ساعت ۳:۲۰ و دیگری ۵ صبح که هزینه بلیط آن ۲۶۸ بات و مدت سفر ۴:۳۰ ساعت است .مینی بوس هایی نیز در دو ساعت ۸ و ۱۰:۳۰ صبح با هزینه ۳۰۰ بات شما را به ترات می برند.
ولی اگر مستقیم می خواهید به کو چانگ بروید ، باید از کانتر های تور موجود در سطح شهر پاتایا بلیط ون را با هزینه ۶۰۰ بات تهیه کنید که شرکت های خصوصی ترکیبی ون و کشتی را از درب هتل شما انجام می دهند و البته زمان حرکت را به شما می گویند ( معمولا صبح انجام میشود )
۶⃣ حال اگر خود را به ترات رسانده و می خواهید با کشتی به کو چانگ بروید دو اسکله ائو تاماچات و لائم انگوپ که حدود نیم ساعت با ترات فاصله دارند ، کشتی ها با فاصله زمانی ۴۵ دقیقه از ساعت ۶:۴۵ تا ۱۹ ( در لائم انگوپ ) و یک ساعت از ۶ صبح تا ۱۹:۳۰ ( در ائو تاماچات ) و با هزینه ۸۰ بات و خودرو با هزینه ۱۰۰ بات مسافرین را با حدود نیم ساعت به اسکله اصلی کو چانگ می رسانند.
۷⃣ همچنین از ترمینال موچید بانکوک در ساعات مختلف اتوبوس به ترات وجود دارد که بیشتر مناسب افرادی است که از فرودگاه دون موانگ می خواهند به کو چانگ بروند که کافی است از دون موانگ با اتوبوس های سریع السیر خط A1 به موچید ۲ رفته و سپس با اتوبوس به ترات و سپس با کشتی به کو چانگ بروند.نویسنده:بابک

نظرات بسته شده است.