چگونه میشود از بانکوک به چیانگ رای سفر کرد
صفحه اصلی » راهنمای گردشگری » چگونه میشود از بانکوک به چیانگ رای سفر کرد

چگونه میشود از بانکوک به چیانگ رای سفر کرد

| تاریخ نگارش : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

از بانکوک به چیانگ رای می توان با روش های فوق عزیمت نمود :
۱⃣ با استفاده از ۲۳ پرواز روزانه از هر دو فرودگاه سوارنابومی و دون موانگ بانکوک از ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب و مدت زمان ۱:۱۰ ساعت می توان سفر نمود.
شرکت های ویتجت ، تای اسمایل و بانکوک ایرویز از فرودگاه سوارنابومی و ایرایشیا ، نوک ایر و لیون ایر از فرودگاه دون موانگ و با هزینه متفاوت بین ۷۰۰ تا ۲۴۰۰ بات ( بستگی به ایرلاین و ساعت پروازی و زمان رزرو ) می باشد.
جدیدا شرکت ویتجت نیز یک پرواز روزانه از پوکت به چیانگ رای برقرار نموده که ساعت ۸:۱۵ صبح و با زمان حدود ۲:۱۰ دقیقه و هزینه تقریبی ۱۹۰۰ بات می باشد .
۲⃣ با استفاده از اتوبوس در ساعات مختلف روز از ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب از ترمینال موچید بانکوک می توان به چیانگ رای عزیمت نمود. البته بیشتر حرکت اتوبوس ها بین ساعات ۵ تا ۸ شب است . شرکت هایی که این حمل و نقل مسافر را انجام می دهند ، bangkok bus line , sombat tour , siam first می باشند. هزینه آن بسته به نوع اتوبوس متفاوت است ، با اتوبوس معمولی ولی دارای کولر ۴۷۰ بات ، وی ای پی ۳۲ نفره ۶۳۰ بات ، اتوبوس با امکانات بهتر ۷۰۰ و در نهایت تخت خواب شو ۹۰۰ بات می باشد . مدت زمان سفر از بانکوک به چیانگ مای به طور متوسط ۱۳ ساعت است.
۳⃣ روش سوم استفاده از قطار از بانکوک و ایستگاه هوالامپونگ به چیانگ مای ( ۵ حرکت روزانه و شبانه ) و مدت متوسط ۱۳٫۵ ساعت و سپس با اتوبوس از چیانگ مای به چیانگ رای ( متوسط ۳٫۵ ساعت ) به چیانگ رای رسید . که این روش هزینه بیشتر و زمان بیشتری را در پی دارد. از چیانگ مای هر یک ساعت یک اتوبوس به سمت چیانگ رای حرکت می کند ، بهترین شرکت ارائه دهنده سرویس گرین باس می باشد که تمیز و مرتب است . چیانگ رای دارای دو ترمینال اتوبوس رانی جدید ( جنوب شهر ) و قدیمی در شهر می باشد .نویسنده:بابک

 

نظرات بسته شده است.