جزیره koh mook 2

جزیره koh mook 2

| تاریخ نگارش : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

جزیره koh mook جزیره ای نسبتا بزرگ در جنوب تایلند و دریای اندامان و از توابع استان ترانگ با جمعیت ساکن اغلب مسلمان است.این جزیره شامل سواحل زیباست ولی اغلب جزیره با صخره های سنگی و آهکی که سرتاسر سبز هستند و جنگل های بارانی پوشیده شده است. از سواحل آن می توان به هاد فرنگ ، سیوالای بیچ نام برد .در این جزیره حدود ۴۰ هتل از بنگلو های ساده تا هتل های لوکس ۴ ستاره وجود دارد.همچنین تعدادی رستوران و بار و موتورسیکلت برای اجاره در جاده های محلی ان وجود دارد.از هتل های خوب این جزیره sivalai beach resort و هتل mook lamai resort هستند که امتیاز بالایی در سایت بوکینگ دارند.هتل اقتصادی مناسب نیز هتل coco lodge است که اتاق های آن از چوب بامبو ساخته شده و هزینه اقامت در آن ۶۰۰ بات است، همچنین هتل mook anda resort با هزینه تقریبی ۴۰۰ بات برای کلبه های چوبی برای یک شب اقامت . جزیره کو موک دارای یک روستای کوچک محلی در نزدیکی اسکله جزیره به نام baan ko mook می باشد که در آن تعدادی مغازه و رستوران محلی نیز وجود دارد .
برای رسیدن به جزیره کو موک از ترانگ ،کافی است با ون به اسکله kuan tung ku با مسافتی حدود ۴۵ دقیقه رفت و سپس با کشتی های کوچک که در فصل شلوغی سه سرویس به جزیره دارند با هزینه ۲۰۰ بات و زمان ۳۰ دقیقه به اسکله جزیره رسید، البته قایق های سنتی تایلندی ( لونگ تیل ) نیز می توان دربست کرد و به جزیره آمد .در اسکله تاکسی موتوری وجود دارد که با ۵۰ بات شما را به سیوالای بیچ یا هاد فرنگ می رساند ولی پیاده حدود نیم ساعت می توان این مسیر را پیموند. از ترانگ و در نزدیکی ایستگاه راه آهن باجه های توری وجود دارد که می توان در آنها بلیط رسیدن یا تور یک روزه به کو موک را تهیه کرد.
یکی از مهمترین جذابیت های این جزیره غار و حوضچه morakot یا امرالد کیو می باشد که در ساحل غربی جزیره قرار گرفته و از ساحل با طی کردن یک تونل آبی ۸۰ متری می توان به آن رسید. این غار در زمره زیباترین غارهای تایلند قرار دارد.این جزیره در فصل شلوغی یعنی از نوامبر تا پایان آپریل فعال است و در خارج از این فصل معمولا بسیار خلوت می باشد.تور بازدید آنرا با هزینه ۶۰۰ بات می توان در جزیره تهیه کرد.
در ساحل هاد فرنگ نیز تپه هایی وجود دارد که دارای ویو پوینت برای جزیره یا مشرف بر جزیره کو کرادان است. همچنین بار و رستوران های محلی در این ساحل وجود دارد.ولی ساحل سیوالای با شن های سفید خود جذابیت منحصر بفرد دارد.
می توان از جزیره تور های گردش و اسنورکینگ به دو جزیره کو انگای و کو کرادان را تهیه کرد .نویسنده:بابک

نظرات بسته شده است.