ناحیه ایسان

ناحیه ایسان

| تاریخ نگارش : ۳ دی ۱۳۹۶

ناحیه ایسان شامل ۱۹ استان در شمال شرقی تایلند که برخی از آنها هم مرز کامبوج و لائوس می باشند . این ناحیه پرجمعیت اغلب کشاورز هستند که در حدود ۲۰ سال اخیر در زمینه صنعت و تجارت توسعه یافته اند . دارای لهجه خاص و غذاها و فرهنگ خاص خود می‌باشند که این ناحیه را متمایز ساخته از دیگران مناطق تایلند .
با وجود جمعیت بسیار زیاد نسبت به باقی مناطق دیگر تایلند فقیر تر نیز هستند . به همین دلیل شاید بسیاری از دختران که در پاتایا با آنها برخورد می کنید از این ناحیه بوده باشند که به دلیل فقر و حمایت از خانواده به شهرهای توریستی تایلند عزیمت کرده اند. ازجمله بزرگترین شهر های آن ناخون راتچاسیما ، کونگن ، اوبون راتچاتانی ، ادون تانی ، سورین ، بوریرام ، چایاپوم ، نونگ خای ، موگداهان ، سیساکت ، روی ات ، چایاپوم ، ناخون پانوم می باشند.
اغلب این شهر ها بر مبنای کشاورزی اقتصادشان در گردش است و توریستی نیستند زیرا اغلب ناشناخته هستند .ولی وجود سایت های تاریخی مربوط به دوره امپراطوری خمر ها ، پارک های ملی زیبا ، معابد و آبشار و رودخانه ها مناطق بکری هستند که دیدن آنها برای افراد ماجرا جو و علاقه مند به فرهنگ و سنت های تایلندی پیشنهاد می شود.
در این هفته قصد داریم برخی از زیبایی های این منطقه از تایلند را معرفی نماییم.نویسنده:بابک

نظرات بسته شده است.