پارک لومپینی بانکوک، آرامشی میان شلوغی های شهر
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » پارک لومپینی بانکوک، آرامشی میان شلوغی های شهر

پارک لومپینی بانکوک، آرامشی میان شلوغی های شهر

| تاریخ نگارش : ۲۲ تیر ۱۳۹۶

پارک لومپینی بانکوک یکی از پارک‌های زیبا در دل این شهر است و این امکان را برای اهالی آن و گردشگران فراهم می‌کند که به دور از شلوغی شهر بانکوک، در محیطی طبیعی و سرسبز آرامش یابند. در این پارک حتی می‌توانید گونه‌های گیاهی و جانوری کمیاب محلی را نیز ببینید که شاید در جاهای دیگر یافت نشود. برای آشنایی بیشتر با این پارک با ما همراه باشید.

پارک لومپینی پناهگاهی برای آرامش، تنفس هوای تازه و لمس خنکای زیر سایه‌ی درختان و ارتباط با طبیعت در شلوغی شهر بانکوک و  است. مساحت این پارک بیش از نیم میلیمون متر مربع بوده و زیستگاه گیاهان و جانوران مختلفی است. از نظر تاریخی قدمت آن به اوایل ۱۹۲۰ بازمی‌گردد و به عنوان نمایشگاه صنایع دستی تایلند و گل ساخته شد. اگرچه این هدف هیچ وقت تحقق نیافت اما پارک لومپینی در گذر سال‌ها به مرکزی برای گذراندن اوقات فراغت در فضای باز برای اهالی بانکوک تبدیل شد که قبل و بعد از غروب خورشید برای قدم زدن، دویدن، نرمش، ایروبیک و دیگر فعالیت‌های تفریحی دور هم جمع می‌شوند.

پارک لومپینی بانکوک

همه‌ی اهالی بانکوک، از افراد مسن گرفته که برای تمرین «تای چی» آمده‌اند، تا کودکانی که در کنار دریاچه برای تنفس هوای تازه به پارک می‌آیند، از طرفداران این پارک هستند. در این پارک می‌توانید کمیاب‌ترین گیاهان بومی را ببینید که پارک لومپینی را به یک پارک جنگلی تبدیل کرده‌اند. از دیگر ساکنان این پارک می‌توان به سوسمار آبی اشاره کرد. آسمان‌خراش‌های بانکوک در اطراف این پارک قرار دارند.

پارک لومپینی بانکوک

صبح زود یا هنگام غروب بهترین زمان برای بازدید از این پارک است. آخر هفته‌ها فضای پارک مملو از خانواده‌هایی است که برای گذراندن اوقات فراغت و پیک‌نیک به پارک لومپینی آمده‌اند. در پارک فعالیت‌های تفریحی مختلفی مثل قایق‌رانی و باشگاه در فضای باز وجود دارد.

پارک لومپینی بانکوک

قبل از غروب خورشید می‌توانید در کلاس‌های رایگان ایروبیک شرکت کنید که در فضای باز برگزار می‌شود. در این پارک زمین بسکتبال هم وجود دارد و می‌توانید بسکتبال هم بازی کنید. بعدازظهرهای یکشنبه هم اغلب موسیقی جاز محلی یا ارکستر کلاسیک به صورت رایگان در پارک اجرا می شود. از نزدیک‌ترین فروشنده‌های دوره‌گرد می‌توانید اسنک‌های خوشمزه و سبک میل کنید.

پارک لومپینی بانکوک

با تمامی این‌ها، این پارک به قدری بزرگ است که بتوان محل آرامی برای آرامش یافتن بیابید. برخلاف دیگر جاهای بانکوک، در این پارک می‌توانید کفش‌های خود را دربیاورید تا پاهایتان خنکای صبح را احساس کند.

پارک لومپینی بانکوک

اگر به قدم زدن در محیطی آرام علاقه دارید، می‌توانید مسیرهای پرپیچ‌وخم را دنبال کنید که طبیعت ان شما را سحر و جادو می‌کند. به علاوه مکان‌هایی برای خواندن کتاب، تفکر یا برپایی پیک‌نیک وجود دارد. شما می‌توانید در جنگل پرسه بزنید یا زیر سایه‌ی درختان بلند چرت زده و استراحت کنید.

پارک لومپینی بانکوک

اگر با ساکنان دائمی پارک پارک مواجه شدید، نترسید؛ خزندگان که به اندازه‌ی تمساح‌های کوچک هستند، برای گرفتن حمام آفتاب از آب بیرون می‌آیند، سنجاب‌ها در بالای درختان بالا و پایین م‌پرند، نرم‌تنان که به اندازه‌ی کف دست هستند، در سراسر پارک یافت می‌شوند؛ تمامی این موجودات، مخلوقات خداوند هستند که ممکن است در بازدید از این پارک با آن‌ها نیز مواجه شوید. دیدن چنین موجوداتی در یک کلان‌شهر دور از انتظار است اما می‌توانیم آن‌ها را بازماندگان سیام باستان بنامیم.

پارک لومپینی بانکوک

اگر به این پارک آمدید، در مورد غذا هم اصلا نگران نباشید. جدا از فروشندگان مواد غذایی خارج از درهای این پارک، می‌توانید از بازار آخر هفته که همه چیز می‌فروشد (از غذاهای تازه‌ی دریایی و میوه و سبزیجات گرفته تا غذاهای چینی و شلغم سرخ‌شده) و «pad thai» (ماکارونی تایلندی) و «jim joom» (گوشت و سبزیجات) درست کنید. اگر هم به غذاها و خوردنی‌های گیاهی علاقه دارید، می‌توانید از آب گندم اینجا نوش جان کنید. پارک لومپینی میان جاده‌های «رامای چهام« (Rama IV) و «Ratchadamri» (جنوب و غرب) و «Sarasin» و «Wireless» (در شرق و شمال) قرار گرفته است. با یک پیاده‌روی چند دقیقه‌ای از ایستگاه متروی لومپینی و سیلوم می‌توانید به پارک لومپینی برسید.

پارک لومپینی بانکوک

پارک لومینی از ساعت ۴:۳۰ صبح تا ۹ شب به روی علاقه‌مندان باز است.

پارک لومپینی بانکوک

پارک لومپینی بانکوک

نظرات بسته شده است.