فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport)
صفحه اصلی » اخبار » فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport)

فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport)

| تاریخ نگارش : ۴ آبان ۱۳۹۵

فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport)

فرودگاه بانکوک

این فرودگاه که با نام «فرودگاه قدیمی بین المللی بانکوک» نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های بین المللی جهان و آسیا است. فرودگاه دن موئنگ از سال ۱۹۱۴ محل استقرار نیروی هوایی سلطنتی تایلند بوده و از سال ۱۹۲۴ نیز پروازهای تجاری در آن راه‌اندازی شده‌اند. از این رو، فرودگاه علاوه بر حفظ کاربری دو منظوره خود –همگانی و نظامی- یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های تجاری جهان نیز به شمار می‌رود. البته در سال ۲۰۰۶ و پس از آغاز به کار فرودگاه بین المللی سووارنابومی فعالیت فرودگاه دن موئنگ متوقف شده و پس از انجام عملیات بازسازی در ماه مارس سال ۲۰۰۷ فعالیت خود را از سر گرفت. همچنین به دلیل تجمع بیشتر پروازها در فرودگاه جدید، فرودگاه دن موئنگ به محل استقرار پروازهای محلی و ارزان قیمت (با فعالیت ۸۰ خط هوایی و ۱۶۰،۰۰۰ پرواز) تبدیل شده و در این راستا، در سال ۲۰۱۵ عنوان بزرگترین فرودگاه ارزان قیمت جهان را به دست آورد. نکته قابل توجه این است که فرودگاه جایگاه خود را به عنوان محل استقرار خطوط هوایی مهمی از جمله ایرآسیا و تای اینترنشنال ایرویز حفظ کرده است.

فرودگاه بانکوک

فرودگاه بین المللی دن موئنگ دارای دو پایانه است که پایانه شماره ۱ برای پروازهای بین المللی و پایانه شماره ۲ برای پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین با آغاز به کار فعالیت پایانه شماره ۲، گنجایش فرودگاه تا سقف ۳۰ میلیون نفر در سال افزایش یافته است. همچنین فرودگاه در ارتفاع ۳ متری از سطح دریا واقع شده و دارای یک باند آسفالته به طول ۳۷۰۰ متر است.

فرودگاه بانکوک

موقعیت جغرافیایی

خطوط هوایی

فرودگاه بانکوک

همچنان که پیش‌تر نیز اشاره شد این فرودگاه مختص به پروازهای داخلی کشور تایلند است و پروازهای بین المللی از اقصی نقاط جهان به مقصد فرودگاه بین المللی سووارنابومی انجام می‌شود.

نظرات بسته شده است.