هواهین

هواهین

| تاریخ نگارش : ۹ آذر ۱۳۹۶

هواهین شهری نسبتا کوچک در کناره خلیج تایلند که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک و در استان پراچواپ خیریکان قرار دارد. این شهر دارای سه ناحیه اصلی است، در شمال شهر پلرن وان ، در جنوب خائو تاکیاب و در مرکز هم ناحیه مرکزی هواهین .
هر سه ناحیه توسط یک خیابان اصلی به نام پتکاسم رود بهم متصل می شوند.در تمام این سه ناحیه حدود ۶۰۰ هتل مختلف از هاستل تا هتل های لوکس و پنج ستاره برای هر نوع سلیقه ای وجود دارد.جو عمومی شهر کاملا خانوادگی است و اغلب توریست های آنرا خانواده های اروپایی و روس تشکیل می دهند که به دلیل جاذبه های گردشگری و ساحل زیبای آن به این شهر مسافرت نموده اند. به دلیل نزدیکی نسبی شهر به بانکوک در روزهای آخر هفته خانواده های بانکوکی یا دانش جویان به این شهر جهت استفاده از دریا و آرامش به آن می آیند. در ۲۵ کیلومتری شمال هواهین ، ساحلی زیبا و طولانی به نام چا ام قرار دارد که ساحلی با شن های نرم و ساحلی زیبا و جذابیت های دیگری مانند باغ وحش و شهرکهای خاص گردشگری می باشد.
شهر هواهین ترکیبی از رستوران های محلی و سنتی بویژه دریایی که جزو بهترین ها در تایلند و رستوران هایی با ارائه غذاهای غربی است. وجود بزرگترین پارک آبی تایلند ،شهرک های گردشگری ،ویو پوینت ها ، معابد زیبا ،تپه هایی که محل اسکان میمون هاست و کاخ تابستانی پادشاهی نیز بر جذابیت های شهر افزوده است.
شبهای هواهین آرام است و برای شب گردی صرفا سوای بینتابات و کوچه های اطراف آن که شامل تعدادی بار با موسیقی زنده یا دی جی است و دیسکو واقع در طبقه همکف هتل هیلتون و تعدادی بار در سوای ۹۴ تعدادی از مراکز شب گردی محدود در هواهین است. بیچ کلاب نیز در بخش شمالی شهر در یک هتل وجود دارد که البته تنها در برخی شبها فعال است.
حمل و نقل در این شهر اغلب با موتورسیکلت تاکسی ها و توک توک انجام میشود .گرین باس توک توک تنها تاکسی ارزان قیمت در شهر است که البته در مسیر خاص و در فاصله زمانی طولانی انجام می شود.

 

هواهین به معنای سر سنگی جزء سنتی ترین و قدیمی ترین استراحتگاه و نواحی  تایلند است. هواهین شهری ساحلی است که در جنوب تایلند و در ۲۰۰ کیلومتری بانکوک واقع شده و در مقایسه با سیار نقاط تایلند، بکرتر ، قدیمی تر  و متفاوت تر از مناطق دیگر جنوب تایلند می باشد. هواهین درواقع یک دهکده ماهیگیری آرام است که گردشگران داخلی و خارجی را جذب خود می کند و به خصوص به دلیل نزدیکی به بانکوک در موقعیت جغرافیایی خوبی واقع شده است. در هواهین می توان از امکانات مدرن رفاهی در کنار سنتی ترین جاذبه های توریستی لذت برد و شاید به همین دلیل بوده که خانواده سلطنتی تایلند هم به هواهین توجه و علاقه خاصی نشان داده اند. یکی از پادشاهان تایلند در دهه ۱۹۲۰ میلادی جذب هواهین شد و آن را مکانی ایده آل برای فرار از ازدحام کلانشهری مثل بانکوک یافت. پادشاه در این منطقه یک قصر سلطنتی بنا کرد و از آن پس، هواهین همواره استراحتگاه محبوب خانواده سلطنتی تایلند بوده است.

در حال حاظر این شهر با هتلهای شیک ، بارها ،رستورانها ، مناطق گردشگری و دیدنی و ساحلی زیبا به یکی از مقاصد مهم گردشگران تبدیل شده است

 

نویسنده : بابک ناریان

نظرات بسته شده است.