راه های رسیدن به سامویی از بانکوک
صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » راه های رسیدن به سامویی از بانکوک

راه های رسیدن به سامویی از بانکوک

| تاریخ نگارش : ۱۴ آبان ۱۳۹۶

برای رسیدن از بانکوک به سامویی روش های مختلفی وجود دارد.
۱⃣ با استفاده از هواپیما : می توان با استفاده از ۳۰ پرواز روزانه از فرودگاه سوارنابومی بانکوک که از ساعت ۶ صبح تا ۲۰:۳۰ شب ادامه دارد با یک ساعت پرواز به فرودگاه سامویی رسید.از نظر هزینپرواز نسبت به بقیه شهر ها گرانی آن محسوس است بطوریکه از ۳۵۰۰ بات پرواز یک طرفه شروع قیمت دارد. فقط دو ایر لاین بانکوک ایر ویز و تای ایرویز به سامویی پرواز دارند.ولی می توان با روشی دیگر این هزینه را کاهش داد بطوریکه با یک پرواز یک ساعته به فرودگاه سورات تانی ( با استارت هزینه ۷۰۰ بات ) رفت و در فرودگاه سورات تانی با استفاده از ۴ شرکت حمل و نقل مسافر در فرودگاه با هزینه ۳۵۰ تا ۶۵۰ بات ( بسته به نوع شرکت ) از این فرودگاه با متوسط زمان ۳٫۵ ساعت و ترکیبی مینی بوس و کشتی به سامویی رسید.
۲⃣ با استفاده از شرکت های حمل و نقل : سه شرکت حمل و نقل در بانکوک کار حمل مسافر از بانکوک به سامویی را در ساعات مختلف روز به سامویی و ترکیبی اتوبوس و کشتی انجام می دهند :
۱- شرکت lomprayah در دو زمان در روز با هزینه ۱۳۰۰ بات از کاسان رود بانکوک این کار را انجام می دهد ،اولین ۶ صبح به ۱۶:۱۰ و دومین ۲۱ به ۱۰:۴۵ فردای آن که زمان تقریبی حدود ۱۲ ساعت است.
۲- شرکت seatran discovery که با هزینه ۹۰۰ بات و حدود ۱۶ ساعت ،حرکت ساعت ۲۰ شب از خیابان jakkapong road بانکوک به اسکله bangrak در سامویی انجام می دهد.
۳- شرکت sang serm که در روز در زمانهای مختلف حرکت دارد که در جدول زیر زمان و هزینه ها مشخص شده است.
۳⃣ با استفاده از قطار : در طول روز از ایستگاه هوالامپونگ بانکوک ۶ قطار به سمت سورات تانی می رود ( یک قطار روز رو و پنج قطار شب رو ) که اولین آن ۸:۰۵ صبح و آخرین آن ۲۲:۵۰ شب که در آن انواع صندلی یا تخت خواب وجود دارد که هزینه بلیط آن از حدود ۳۵۰ بات تا ۱۳۰۰ بات می باشد.زمان آن بسته به نوع قطار از حداقل ۹ ساعت تا ۱۲ ساعت طول می کشد.پس از رسیدن به ایستگاه قطار سورات تأنی مجددا با استفاده از ۴ شرکت موجود می توان با هزینه ۳۰۰ تا ۵۰۰ بات به سامویی رفت .
۴⃣ اتوبوس : از ترمینال sai tai در غرب بانکوک می توان با استفاده از سرویس های مختلف و حدودا بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت به سورات تأنی رسید ،اتوبوس معمولی ۴۲۰ بات و وی ای پی ۸۴۰ بات از ۷ صبح تا ۱۹:۳۰ اتوبوس برای سورات تانی وجود دارد که مجددا از آنجا با شرکت های مختلف یا شخصا به اسکله دون ساک و سپس به سامویی می توان رفت.

نظرات بسته شده است.